Aktualności Stowarzyszenia Informacje lubiąskie  
Lokalizacja
- w Europie
- w Polsce
- w regionie
- w powiecie
- plan wsi
- okiem ptaka
Historia
- Lubiąż
- legendy
- Cystersi
- lokacja klasztoru
- Michał Willmann
- Sekularyzacja
Przyroda
- Odra
- Natura 2000
- rez. Odrzyska
Turystyka
- zabytki
- ścieżka edukacyjna
- Szlak Odry
- Kajaki, rowery
- Szlak Cysterski
- baza noclegowa
- gastronomia
Ekomuzeum
- idea
- nasza grupa
- Centrum Informacyjne
- wydarzenia kulturalne

statystyka

Od dnia 01. 02. 2008r. odwiedzilo nas
osób

Informacje lubiąskie

Flis Odrzański  (05. 07. 2007r.)

Już po raz 13 został zorganizowany na rzece Odrze Flis Odrzański, tradycyjnie przepływając przez naszą miejscowość. Flis Odrzański organizowany jest przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Turystyczną w Szczecinie z ramienia Ligii Morskiej i Rzecznej przy udziale licznych organizacji i instytucji. Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie turystycznego, rekreacyjnego i transportowego wykorzystania odrzańskiego szlaku wodnego.
Organizatorzy zajmują się m.in. integracją środowiska odrzańskiego na rzecz rozwoju turystyki, także integracją z niemieckimi sąsiadami zza Odry, działalnością naukową dotyczącą rzeki, edukacją morską, ekologiczną, regionalną i kształtowaniem postaw obywatelskich wśród dzieci i młodzieży oraz promowaniem turystyki, jako aktywnej formy wypoczynku.
Flis swój początek miał w dniu 27 czerwca w Brzegu, przepływając kolejno przez Wrocław, Brzeg Dolny aby w dniu 1 lipca zawitać do Lubiąża, gdzie przewidziany był 4-godzinny postój. Mieszkańcy mogli podziwiać  Flotyllę Flisu z pola biwakowego za ośrodkiem zdrowia do godz. 14. Flisaków przywitał Starosta wołowski Maciej Nejman, który przy okazji przedstawił przybyłym gościom projekt zagospodarowania tego terenu. Następnym przystankiem na trasie była Ścinawa.

 

Przygotował:Zbigniew Posacki

webmaster: Jacek Kosmalski