Aktualności Stowarzyszenia Informacje lubiąskie  
Lokalizacja
- w Europie
- w Polsce
- w regionie
- w powiecie
- plan wsi
- okiem ptaka
Historia
- Lubiąż
- legendy
- Cystersi
- lokacja klasztoru
- Michał Willmann
- Sekularyzacja
Przyroda
- Odra
- Natura 2000
- rez. Odrzyska
Turystyka
- zabytki
- ścieżka edukacyjna
- Szlak Odry
- Kajaki, rowery
- Szlak Cysterski
- baza noclegowa
- gastronomia
Ekomuzeum
- idea
- nasza grupa
- Centrum Informacyjne
- wydarzenia kulturalne

statystyka

Od dnia 01. 02. 2008r. odwiedzilo nas
osób

Informacje lubiąskie


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Lubiążu (13.01.2008r.)

Po raz pierwszy w Lubiążu z inicjatywy i przy dużym zaangażowaniu lubiąskiej Ochotniczej Straży Pożarnej finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w plenerze na nowowybudowanej społecznie w ramach programu „Sami sobie” scenie. Koncert rozpoczął z solowym projektem muzyki elektronicznej Nikit z Lubiąża. Po tym występie odbyła się licytacja przedmiotów, z których największą cenę uzyskała koszulka XVI finału WOŚP wylicytowana przez prezesa lubiąskiej OSP, która jak zapewnił będzie zdobić jako pamiątka tej imprezy remizę strażacką. Osoby, które wygrywały licytację w większości same podbijały cenę przy wrzucaniu pieniędzy do puszki, dzięki czemu uzyskano kwotę 624 zł. Po licytacji na scenie pojawił się reaktywowany zespół Bratersi z Lubiąża. Starsi mieszkańcy pamiętali ich występy w tym miejscu z przed ponad 25 lat. Występ przypadł do gustu, bowiem muzycy rozgrzewali zmarzniętą publiczność ponad 2 godziny, bez żadnej przerwy. Na zakończenie wystąpiła grupa Apokalipsa, która do Lubiąża dotarła zaraz po swoim występie w Wołowie. W przerwie występu nagle zgasły wszystkie światła, zawyły syreny strażackie po czym fajerwerki wysłały światełko do nieba.
Przez cała imprezę strażacy częstowali wszystkich chętnych pyszną grochówką oraz gorącą herbatą. Można było się również ogrzać przy wielkim ognisku. W sumie podczas finału w Lubiążu uzbierano 1999,10 zł co wydaję się być niezłym osiągnięciem jak na tak małą miejscowość. Organizatorzy pokazali, iż często wielki zapał, zaangażowanie społeczne i kilku sponsorów wystarczy aby zorganizować udaną imprezę.
Wielkie podziękowania należą się tym którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy. Przede wszystkim występującym zespołom Nikit, Bratersi, Apokalipsa za darmowy występ, paniom kucharkom z lubiąskiej szkoły za pyszną grochówkę jak również pozostałym sponsorom indywidualnym: Edycie Wojtyło – sklep spożywczy, Agacie Smolińskiej – sklep monopolowy, Sławomirowi Szymeckiemu - Piekarnia „Szymko”, Zdzisławie Handke – sklep spożywczy, Janowi Sylwestrzak – Materiały budowlane „Dawid”, Stowarzyszeniu Lubiąż, Leśnictwu Lubiąż, Zakładowi Karnemu w Wołowie, Starostwu Powiatowemu oraz wszystkim pozostałym, którzy przez nieuwagę zostali pominięci.


Impreza powoli się rozkręca


Rozpoczął solowo Nikit


Bratersi z młodym gitarzystą


Grochówka gotowa do wydawania


Nasze wytrwałe wolontariuszki


Rozgrzewała też Apokalipsa


W sztabie ... i już po wszystkim

 

 

Przygotował:Zbigniew Posacki

webmaster: Jacek Kosmalski